نگهداری فضای سبز

نگهداری فضای سبز یکی از خدمات دنیای مدرن محسوب می‌شود. در گذشته شاید این نیاز وجود داشته اما به دلیل محدود بودن کمتر به صورت خصوصی مورد درخواست بوده است.  سازه های جدید و زندگی آپارتمان نشینی نیاز به داشتن فضای سبز و نگهداری ان را بوجود آورده است. روف گاردن و دیوار سبز بخشی از این سازه های مدرن هستند که بر اساس نیاز به فضای سبز گسترش یافته‌اند. نیاز به طراحی و اجرای فضای سبز بخشی از زندگی مدرن است.

 

توسعه فضای سبز

 

انواع فضای سبز

فضای سبز در شهرها شکل تازه‌ای به خود گرفته است. در آپارتمانها، ویلاها و برج‌های بزرگ شاهد شکلی متفاوت از فضای سبز هستیم که در گذشته به شکل امروزی وجود نداشته‌ است. این نوع از انواع فضای سبز نیاز به نگهداری فضای سبز را نیز افزایش داده است. نگهداری برای انواع فضای سبز شامل مواردی خواهد بود که در بخش بعد به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • طراحی و نگهداری باغچه
  • طراحی و نگهداری گلخانه آپارتمانی
  • نگهداری از دیوار سبز
  • نگهداری از آبنماهای داخلی و خارجی
  • نگهداری از روف گاردن

انواع فضای سبز

نگهداری از انواع فضای سبز

نگهداری فضای سبز میتواند شامل موارد بسیاری باشد. که شرح ان در زیر درج شده است.

باغچه

اولین فضای سبزی که نگهداری از آن ضروری است باغچه است. باغچه فضای سبز عمومی برای مجتمع‌های ساختمانی و همچنین ویلاهای کوچک و بزرگ است. برای زیبا نگهداشتن باغچه همیشه باید ریسدگی به ان را انجام داد. کاشت گل و گیاه جدید، حرص کردن گیاهان، از بین بردن علف‌های هرز و نگهداری از گیاهان داخل باغچه بخشی از فعالیت‌هایی است که در نگهداری فضای سبز باید مد نظر قرار بگیرد.

گلخانه آپارتمانی

گلخانه آپارتمانی فضای کوچکی است که  در اپارتمتن ایجاد میشود تا گل گیاه در ان قرار بگیرد و علاوه بر زیبایی که به فضای آپارتمان میدهد، تهویه طبیعی نیز انجام گیرد. برای گلخانه ها از گیاهانی استفاده میشود گه تولید اکسیژن مناسبی داشته باشند. نگهداری از این گلخانه‌ها باید به صورت مستمر انجام گیرد.

دیوار سبز

دیوار سبز نوعی از پوشش است که در فضای بیرونی ساختمان و همچنین فضای داخلی ساختمان قابل اجرا است. این نوع از پوشش میتواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد و یا بخشی از فضای سبز آپارتمان‌ها باشد. دیوار سبز به صورت مستمر نیاز به نگهداری و رسیدگی دارد. بهتر است نگهداری دیوار سبز به شرکت های متخصص سپرده شود.

آبنما

آبنما به دو شکل داخلی و خارجی طراحی میشود. آبنما بعد از طراحی نیاز به رسیدگی مداوم ندارد. اما هر چند ماه میتوان بررسی را انجام داد و در صورت نیاز اصلاحاتی را انجام دارد. آبنماهایی که مخزن برای نگهداری آب دارند معمولا بعد از مدتی رشد خزه در انها مشاهده میشود. این اتفاق بیشتر برای ابنماهای خارجی که ابعاد بزرگی دارند پیش میآید.

روف گاردن

روف گاردن میتواند بسیار ساده شامل فضای سبز کوچک و چند صندلی باشد. در مواردی نیز روف گاردن بسیار بزرگ و شامل فضای سبز، ابنما، دیوار سبز و موارد دیگر خواهد بود. در صورتی که در روف گاردن های از گیاهان طبیعی استفاده شود. نیاز به نگهداری فضای سبز نیز در انها می‌باشد.

نگهداری فضای سبز

برای ثبت درخواست  نگهداری میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید. نگهداری میتواند شامل تمامی مواردی که مرتبط با توسعه فضای سبز هست، باشد.


مواردی که شاید مورد علاقه شما باشد:

به بالای صفحه بردن